TEMELDEN ÇATIYA SU YALITIMI

Su Yalıtımında Profesyonel ve Kesin Çözümler
Yüksek ya da belli bir oranda sıvı temasının gerçekleştiği betonlarda pek çok aksaklığın ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu aksaklıklar beton zeminlerin çok kısa bir sürede tahrip olabilmesinden genel yapının zarar görmesine kadar pek çok olumsuzluğun ortaya çıkmasına zemin oluşturur.
Günümüzde sıvı temasından kaynaklanan çözümler arasında en az maliyetle en yüksek düzeyde verimlilik vadeden yöntem olan poliüretan su yalıtımı birçok farklı alanda su temasından kaynaklanan sorunları tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Bunların dışında pek çok özel avantajın elde edilmesini de sağlayan poliüretan su yalıtım işlemleri;

 • Betonların iç ve dış alanlarında oluşan çatlakların giderilmesi
 • Darbelerden ya da diğer dışsal etkilerden kaynaklanan derin ve küçük çatlakların büyümesini önlenmesi
 • Beton yapının içerisinde giren suyun yapının diğer bileşenlerinde sıvı temasına uygun zemin hazırlamasının önlenmesi
 • Beton yapıların korunması

Gibi pek çok genel konuda özel bir avantaj elde edilmesini sağlamaktadır.
Dolayısıyla bu sistemler günümüzde su sızıntı izole etme konusunda en çok tercih dilen yöntemler arasında en üst sırada yer almaktadır. Sıvı temasından kaynaklanan tüm sorunlara bütün alanlarda kesin çözümler sunan bu sistemler aracılığıyla uzun süreli kullanıma uygun bir beton yapının elde edilebilmesi mümkün olmaktadır.

Poliüretan Su Yalıtımı

Poliüretan su yalıtımı, günümüzde en çok tercih edilen su izolasyon sistemleridir. Bu izolasyon uygulaması sıvı yalıtımı denildiğinde ilk akla gelen işlemler bütünüdür ve püskürtme yöntemi ile yapılıyor olduğundan pek çok özel avantaja sahip olunabilmesine doğrudan katkı sağlar.
Poliüretan su yalıtımı;

 • Çatılar ve Teraslar
 • Bina temel duvarları ve istinat duvarları
 • Köprü güverteleri ve gemi izolasyonu
 • Daimi sıvı teması bulunan odalar
 • Daimi sıvı teması bulunan odalar
 • Stadyumlarda bulunan stantlar
 • Su arıtma tesisleri
 • Gibi pek çok farklı alanda kullanabilmektedir. Üstelik sağladığı etki ile beton zeminlerin, duvarların ve yapıların uzun süreli şekilde efektif bir biçimde kullanılabilmesine katkı sunmaktadır.

 

Poliüretan Su Yalıtımı Nedir?

Poliüretan köpük uygulama, beton alanların yüzeyinde sudan ve nemden kaynaklanan sorunların çözülebilmesi amacıyla yüksek düzeyde güç ve sağlamlık sağlayan pek çok farklı konuda zeminleri ve yapıları koruyuculuk özelliği ile ön plana çıkan sıvı yalıtım işlemleridir.
Ağır sanayi başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılan poliüretan maddesi esasıyla gerçekleştirilen bu işlemlerde elde edilen sonuçlar ise uzun süreli kalıcılık ve dayanıklılık vadetmektedir.

Poliüretan Su Yalıtımı Ne İşe Yarar?

Poliüretan su yalıtımı, belirtilmiş olduğu gibi son derece geni yelpazede kullanıma uygundur. Sıvı yalıtım konusunda benzersiz bir izolasyon sağlıyor olması avantajı ile su temasının gerçekleştiği hemen her alanda kullanıma uygun olan bu yöntem aynı zamanda su sızıntı izole etme maksadıyla da kullanılmaktadır.
Oldukça geniş yelpazeye sahip olarak kullanılabilecek poliüretan köpük uygulama, işlemlerin yapıldığı alanlara;
Başta beton mahiyetli yapılar olmak üzere yapıların duvar, çatı ve zemin bölümlerinin korunabilmesi
Sıvı temasından kaynaklanan tüm sorunların çözüme kavuşturulması
Su sızıntılarının giderilmesi
Su, ses ve ısı izolasyonu
Korozyona karşı yapıların direnç kazanması
Sıvı beton temasından insan sağlığının etkilenmesine yol açan durumların ortadan kaldırılması
Zeminlerin ve uygulama alanlarının estetik bir görünüm elde edilmesi
Amaçlarıyla kullanılan poliüretan su yalıtım, poliüretan maddesinin sahip olduğu özellikler ile yapıların korunabilmesi adına oldukça geniş yelpazeli avantajlar da sağlamaktadır.

Poliüretan Su Yalıtımı Avantajları

Poliüretan su yalıtımı işlemleri iç ve dış alanların tamamında zemin, çatı ya da duvar gibi böğleler başta olmak üzer birçok farklı alana doğrudan uygulanabilmektedir. İçerik bakımından yapı endüstrisinde ve ağır sanayide birçok alanda kullanılabilen poliüretan malzemesi esasına sahip olan izolasyon işlemleri ile sıvı temasının gerçekleştiği tüm alanların korunabilmesi ve etkili şekilde muhafaza edilerek sıvı temasından kaynaklanan sorunların giderilmesi mümkündür.

Poliüretan su yalıtımı Hakkında Sıkca Sorulan Sorular ;

Poliüretan Su Yalıtımı Nedir ?

 • Aykul yapı olarak Poliüretan su yalıtımı nedir sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz beton vb. türü yapısal ürünlerin, yüzeylerinin sudan, nemden korunmasını sağlamaktadır.

Poliüretan Su Yalıtımı Fiyatları Nedir?

 • Poliüretan Su Yalıtımı hakkında fiyatlandırma uygulamanın yapılacak yüzeyine, ölçüsüne göre farkındalık göstermektedir. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizlerden ücretsiz ekspertiz ile fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleriniz Neler ?

 • Nakit, kredi kartı ödemesi ve havale & EFT+ ödeme seçeneklerimiz mevcut.

Hangi Günler Hizmet Veriyorsunuz ?

 • Haftanın 7 günü 07:00 19:00 Saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

Poliüretan su yalıtımı sağladığı avantajlar;

Uygulamanın gerçekleştiği alanın uzun süreli korunabilmesi ve sıvı temasına karşı muhafaza edilebilmesi
Poliüretan malzemesinin sahip olduğu yüksek düzeyde esneklik ile alan kullanımının efektif bir şekilde gerçekleştirilebilmesi
Olumsuz hava koşullarına ve güneşten gelen UV ışınlarına karşı yüksek oranda koruma
Yoğun kullanıma uygun bir zeminin oluşturulması ve ağırlık bakımından yüksek ağırlıklara karşı güçlü tepki
Aşınmalara, darbelere ve deformasyonlara karşı oldukça güçlü bir dayanıklılık
Sıvı teması sebebiyle ortaya çıkabilen küf ve mantar gibi oluşumların engellenmesi
Benzersiz bir dış görünümün elde edilebilmesi
Şeklinde sıralanabildiği gibi tüm bunların dışında poliüretan köpük uygulama, yaşam alanlarının en efektif şekilde kullanılabilmesini sağlamaktadır.

Poliüretan Köpük Uygulama İşlemleri

Poliüretan köpük uygulama işlemi, son derece kolaylıkla uygulanabiliyor olmasından dolayı da önemli düzeyde avantaj elde edilmesini ağlamaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen sıvı izolasyon sistemi olmasının en temel sebeplerinden biri de uygulama işlemlerinin yapısal özellikleri ve işlemlerin son derece kısa sürüyor olmasıdır.
Poliüretan köpük uygulama püskürtme yöntemiyle zemin ya da benzeri tüm alanlarda herhangi bir başlık ve pot oluşmadan gerçekleştirilebilme kolaylığı sağlar. Yapıların herhangi bir boşluk oluşturmadan kaplanması, bu alanlarda herhangi bir su sızıntısının oluşmasını engellediği gibi beton yapıların ömürlerini uzatarak daha uzun süreli kullanılabilmelerine olanak sağlar. Uygulama işlemleri sonrasında alanların kısa bir süre içerisinde kullanılabilmesi de mümkündür.

Poliüretan Enjeksiyonu

Poliüretan enjeksiyonu özellikle beton mahiyete sahip duvarlarda oluşan çatlakların ve daha derin kılcal yarıkların onarılması amacıyla kullanılır. Bu yöntemde yarıklar poliüretan ile dolduruluyor olduğundan yoğun bir korunma sağlanmaktadır.
Özellikle sıvı temasından kaynaklanan mikroorganizma oluşumları, küf ve pas gibi yapıyı doğrudan zedeleyen ve sonrasında daha büyük aksaklıklar yaşanmasına sebep olma olasılığı bulunan derin yarıkların önlenmesi poliüretan enjeksiyonu yöntemi ile mümkün olmaktadır.

Başlıca Hizmet bölgelerimiz ;

Ümraniye Poliüretan Su yalıtımı

Hadımköy Poliüretan Su yalıtımı

Tuzla Poliüretan Su yalıtımı

FİRMAMIZ İstanbul geneli Su yalıtımı, İzolasyon, Su izolasyon sistemleri, Asansör çukuru yalıtımı, Asansör çukur su izolasyonu, Temel bohçalama, İnşaat temeli su izolasyonu, Gizli dere yalıtımı, Bodrum su izolasyon yalıtımı, Poliüretan su izolasyonu, Perde beton yalıtımıi Püskürtme izolasyon, Havuz su yalıtımı, Bina su izolasyonu