Alçıpan, düzgün yüzeyli plaklara verilen isimdir. İki yüzeyi kartonlarla kaplanmaktadır. Boyutlar standart veya müşterinin isteğine göre özel boyutlarda üretilmektedir. Doğal üretim olmadıkları için yüzeyleri pürüzsüz ve düzgün yapıdadır. İki karton arasında preslenmiş alçı bulunmaktadır.

Bitmiş inşaatlardaki dış yüzey kaplamalarında tercih edildiği gibi aynı zamanda dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır. Alçıpan kaplamalar genel olarak yerden duvara kadar tüm alanların kaplamasında kullanılmaktadır.

Alçıpanler yangına, suya dayanıklı çeşitleri bulunmaktadır. Müşterinin isteğine uygun çeşitte ve modellerde farklı Alçıpan modelleri AYKUL YAPI Malzemeleri’nda bulunmaktadır. Uygun fiyatlarımız ve kaliteli malzemelerimiz ile siz müşterilere uygun kaliteli hizmet sunmaktayız.

Alçıpan Ürünün Özellikleri

  • Hızlı ve Kolay Montaj
  • Yangına dayanıklı
  • Antibakteriyel Ürünlerdir
  • Kaliteli ve yüksek düzeyde bir ürün
  • Isı ve Ses yalıtımı sağlar
  • Suya dayanıklı bir üründür

Alçıpan yapılar, yangına dayanıklıdır. Standart modeldeki Alçıpanlar 30 dakika civarında yangına karşı koruma gösterirler. Ekstra yangına dayanıklı Alçıpan yapıları ile bu dakika daha da arttırılabilir. Yangına dayanıklılığın yanında aynı zamanda Alçıpanlar depremlere karşı da dayanıklıdır. Alçıpan yapılar, esnek yapıdadır. Bu sebeple de deprem sarsıntılarından daha az hasar almaktadır.

Esnek yapıları ile, gözenekleri de bulunmaktadır. Bu gözenekler sayesinde ısı ve ses yalıtımını da sağlamaktadır. ısı ve ses yalıtımını arttırmak için, taş yünü de kullanılabilir. Gözenekli yapıları ses ve ısı yalıtımının yanında nefes alma özelliği de sağlamaktadır. Böylece nem dengesi korunmaktadır. Ümraniye Alçıpan malzemeleri oldukça kaliteli ve uygun fiyatlıdır. Firmamızdaki kaliteli Alçıpan malzemeleri ile inşaatlarda kaliteli Alçıpan ürünleri kullanabilirsiniz.

Neden Alçıpan Tercih Edilmelidir?

İnşaat sonrasında duvarlara örülen Alçıpan yapılarını, sağlık, kalite ve güvenlik açısından tercih edilmelidir. Alçıpan yapıların PH değeri bakteri üretmeyecek düzeydedir. Yangına dayanıklı olduğu için yapıların güvenliği açısından tercih edilmesi gerekmektedir.

Esnekliği ve buna bağlı olarak da depremlerde sarsıntılara dayanıklı olması tercih edilmesinin bir diğer nedenlerinden birisidir. Sadece esnekliği değil, hafif olmasından dolayı da depremden daha az etkilenmesini sağlamaktadır. Nemi azalttığı, ses ve ısı yalıtımı sağladığı için de evinizde ya da iş yerinizde daha sağlıklı bir ortam sağlar.

İnce bir yapıda olduğu için hem yer kaybı yaratmaz hem de daha düzgün bir yapı oluşturur. Hızlı ve kolay bir montaja sahiptir. Bu yüzden ekonomik fayda sağlamaktadır. Bu yüzden zaman ve işçilik tasarrufu sağlamaktadır. Uzman kadrosu ve kaliteli malzemeleri ile hizmet alabileceğiniz en iyi adres firmamızdır. En iyi hizmeti firmamızdan sağlayabilirsiniz.

Alçıpan Çeşitleri Nelerdir ve Nerelerde Kullanılır?

Alçıpan yapılar de monte ürünlerdir. Yani hazır halde bulunmaktadır. Montaja hazır durumdadırlar. Bu şekilde olmaları Alçıpanlerin en önemli avantajlarından birisidir. Çünkü istenildiği zaman çıkarılıp, tekrar takılmaktadır. Duvar Alçıpanler ya da asma tavanlar istenildiği zaman değiştirilmektedir.

Suya dayanıklı Alçıpan çeşitleri en çok tercih edilen malzemelerden birisidir. Bu yüzden banyo ya da tuvaletlerde tercih edilmektedir. Yangın koruyuculuğu yüksek Alçıpan çeşitleri ise çoğunlukla mutfaklarda kullanılmaktadır. Farklı boyutlarda oluşturulan çeşitleri ile dekoratif amaçlı nişler yapılabilir. Asma tavan yapımında da kullanılmaktadır. Alçıpan çeşitlerini u şekilde sıralayabiliriz;

  • Yangına dayanıklı Alçıpanler,
  • Suya dayanıklı Alçıpanlar,
  • Yangına veya suya dayanıklı Alçıpanlar,
  • Akustik Alçıpan gibi farklı amaçlara uygun, Alçıpan modelleri bulunmaktadır.

Ümraniye Alçıpan firmamızda istediğin model veya çeşitte Alçıpanler bulunmaktadır. Standart boyutları ya da özel boyutları, siz müşterilerimize uygun hazırlanmaktadır. En iyi ve kaliteli hizmetten yararlanmak için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Neden AYKUL YAPI Alçıpan Tercih Edilmelidir?
Alçıpan, kaliteli makineler ile AlçıpanlAri hazır formatta sunmaktadır. Alçıpan ustaları ile kolay ve kaliteli hizmet sağlamakta ve böylece uygun fiyatlara istediğiniz hizmeti almanıza yardımcı olmaktayız.

ALÇIPAN ÜRÜNLERİMİZ ;