İSTANBUL Kum Satışı – İSTANBUL Kum

En çok inşaat yapımında kullanılan yapay kumların, inşaat sektöründe oldukça önemli bir yeri vardır. İnce ya da kaba kum seçenekleri ile inşaat sırasında, duvar örüldükten sonra kum ile sıva yapılmaktadır. Bu şekilde pürüzsüz bir yüzey elde edilecektir.  kum satan yerler olan firmamız, çoğunlukla beton üretimi, sıva, harç, peyzaj ya da sosyal park düzenlemelerinde kullanılması için kum satışı yapmaktadır.

İnşaat Kumu Nedir?

İnşaat alanında agrega adı verilen malzemelerin içerisinde kum ve çakıl bulunmaktadır. Kum ve çakıl organik olmayan malzemelerden oluşmaktadır. Taş kırma makinelerinin sonucunda oluşmuşturlar. Yol dolgusu ya da beton üretiminde oldukça yaygın kullanımları vardır. İnşaat kumu boyutlarına göre adlandırılmaktadır. İnce ve orta gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Orta ya da kaba kum ile harç yapılıp, daha sonra ince kum ile sıva yapılmaktadır. Böylece pürüzsüz duvar sıvası yapılmaktadır. Sadece daha pürüzsüz görünümü değil, yapılan yapının daha sağlam ve güvenli olmasını da sağlamaktadır.

” İSTANBUL GENELİ Kum Satışı yapmaktayız. Sizlere en yakın depodan siparişlerinizi göndermekteyiz. Kapıda Ödeme İmkanı ve Nakliye Hizmeti ”

 

AYKUL Yapı Kum Çeşitlerimiz ;

 • İnşaat Kumu
 • Çakıllı Kum
 • Kaba Kum
 • İnce Kum
 • Elenmiş Kum
 • Şap Kumu
 • Yıkanmış Kum

Kum ve Çakılların Özellikleri Nelerdir?

Kum ve çakıların birlikte oluşturduğu malzemenin adı agrega olarak adlandırılmaktadır. Agregaların en çok kullanıldığı alan beton yapımıdır. Beton yapımında kullanılan agregaların bazı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Betonun güçlü bir yapıya sahip olması için, agregaların da zayıf tanelerden değil, güçlü tanelerden oluşmalıdır. Böylece basınca ve aşınmaya dayanıklı olacaktır.
 • Taneler daha yuvarlak olmalıdır.
 • Taneler arasında boşluk olmamalıdır.
 • Çimento oluşumu sırasında reaksiyon oluşturabilecek maddeler içermemelidir.
 • Beton yapımında, betonun yapısına zarar verecek yabancı maddeler bulunmamalıdır.

Ümraniye kum satış firmamız sizin istediğiniz yapı malzemesine uygun kaliteli ve güvenilir malzemeler üretmektedir. Uygun fiyatlı ve kaliteli malzemeleri bulabileceğiniz tek adres Ümraniye satış mağazamızdır.

İnşaatta Kum ve Çakılların Önemi Nedir?

İnşaat yapımında sağlamlık ve güvenlik için tercih edilen malzemelerin başında kum ve çakıllar gelmektedir. Kum ve çakıllar en çok beton yapımında kullanılan bileşenlerdir. Beton yapı malzemesinde yaygın kullanılmasının nedenleri arasında bu malzemelerin yapısal özelliklerini korumasıdır. Böylece beton oluştuğu zaman kum ve çakılın yapısal özelliklerini aynı şekilde taşıyacaktır.

Kum ve çakılların kaliteli olması bu noktada önemlidir. Kaliteli yapı malzemesi kullanıldığı zaman, beton da kaliteli olmaktadır. Böylece yapılan yapının sağlamlığı daha dayanıklı olacaktır. çakıl ve  kumcu, inşaat kumu oldukça kaliteli makineleri ile kırılmakta, istenilen boyutlara getirilmekte ve doğal olarak elde edilmektedir. Nehirlerden denizlerden toplanan doğal taşların çoğunlukla kullanıldığı gibi, gerekli durumlarda da sanayi ürünü olacak şekilde de bu taşlar elde edilmektedir.

Malzemenin kaliteli olması sadece estetik açıdan görüntü kalitesi yaratmaz aynı zamanda, inşaatın, yolların ya da herhangi bir yapının da daha sağlam ve güvenli olmasını sağlar. Firmamız, yapı malzemeleri konusunda aradığınız en kaliteli malzemeleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Uygun fiyatlara ve kaliteli malzemelere ulaşmak için firmamızı tercih edebilirsiniz.